A külföldi tanulással és munkavállalással kapcsolatos vita egyik alapkérdése (ha jól látjuk) az, hogy vajon gyáva-e, aki elhagyja Magyarországot. A vélemények egészen szélsőséges módon oszlanak meg, a vita hőfoka pedig néha elképesztő magasságokat ér el. Ma Erika véleményét közöljük, aki Facebook-oldalunkra írt.
Mondjátok el a véleményetek - akár itt, a blogon a kommentek között, akár e-mailben - és írjátok meg a saját történetetek, problémáitokat az utrakelo@gmail.com címre, vagy gyertek a Facebookra és szóljatok hozzá ott!
Erika
Nem gyávaság, hanem a józan ész döntése, ha valaki elhagyja a jelenlegi Magyarországot és külföldön vállal munkát. Ahol, teszem hozzá, munka is van és legalább a háromszorosát lehet keresni annak, amit otthon.
Ebből meg az következik, hogy lehet jövőt tervezni - például visszafizetni azokat a hiteleket, amiket az ember otthon kényszerült felvenni, mert a fizetés csak 2 hétre elég, akkor is csak a rezsire.
Az emberek nem szórakoznak, nem ruházkodnak és lassan már nem is esznek. Nehogy azt higgye már bárki, hogy külföldön olyan nagyon jó, másik nyelvet beszélni, beilleszkedni, másik kultúrába beleszokni érezni a bevándorló titulust, távol élni a családtól a szeretteidtől stb.
De erre kényszerít rá a balfék kormányzat és most az elmúlt 20 évre gondolok, mert ugye a rendszerváltás óta egyre jobban kellene élnünk... Mindenki otthon élne legszívesebben ha tudna.
Egyébként meg ha nyugdíjba mész és megkapod a kb. 30 000 Ft nyugdíjadat havonta. ami a gyógyszeredre sem lesz elég (mert mire abban a stresszben megéred a nyugdíjkorhatárt, higgy nekem, lesz egy pár bajod) - szóval senkit nem fog érdekelni az, hogy te hazafiságból otthon maradtál. A boltban sem tudsz majd hazafisággal fizetni.
Én úgy fogalmaznék, az a gyáva (és kényelmes), aki tudna a sorsán változtatni, de egyszerűbb beírni egy kommentbe azt, hogy mindenki gyáva, aki elmegy, mint lépni. Az életben csak egy számít, hogy tudod menedzselni a sorsodat. Ha te így, az a te bajod...
Utolsó kommentek